Xylitol (Ksitol) faydaları - FuzzyBrush Türkiye

Fuzzy Brush UK
Kullan At Diş Fırçası
Fuzzy Brush TÜRKİYE

FUZZY BRUSH İLE  DİŞ FIRÇASINA DİŞ MACUNUNAFIRÇALAMA SONRASI SUYA GEREK YOK

15 YILLIK DENEYİMİYLE 65 DEN FAZLA ÜLKEDE150.000.000 ADET SATIŞ ŞİMDİ TÜRKİYE'DE

Select Your Language

İçeriğe git

Xylitol (Ksitol) faydaları

BİLGİLENDİRME
Ksilitol (Xylitol)
Bakteri hücresi, sitoplazma adı verilen dış tabakaya sahiptir.Şeker veya karbonhidrat içeren ürünler tüketildiğinde, şeker tükürükle eritilir ve dişler üzerindeki plak bakterileri tarafından emilir. Şeker daha sonra sitoplazma tabakasınca emilir ve daha sonra tekrar üretme ve çoğalma için hücrenin "beslenmesi" için taşınır.

Ksilitol, hücre sitoplazmasına giren plak bakterileri tarafından kolaylıkla emilir. Aradaki fark, hücrenin çoğalması ve çoğalması için hücreye enerji sağlayan mekanizmadan yoksun olmasıdır. Dahası hücre, Xylitol'ü atmaya çalışır ve Xylitol'ü hücrenin dışına itmeye çalışan enerjiyi harcar.

Bakteri hücresi, Xylitol'ü atmak için enerjisini kullandığından, dişlere yapışması daha az olur ve bu nedenle diş temizliği ile daha kolay çıkarılır. Xylitol aynı zamanda hücrenin asit üretimini de engeller.
Vücut tarafından ancak kısmen emilen doğal oluşumlu bir karbonhidrattır. İnsan vücudu her gün 15 gram ksilitol üretir. Ksilitol tamamen doğaldır ve metabolizmada her gün kullanılan bir maddedir. Ksilitol enerji içeren tatlandırıcılardan dır, ancak diğer karbonhidratlardan %40 daha az kalori içerir. Ksilitol’ün glisemik indeksi 7’dir, sofra şekerinin ise 100’dür.
Fuzzy Brush Iraq
Xylitol'un, doğal tatlandırıcının yararları :
  • Kötü nefes kokularını minimize eder,
  • Dişlerde plak oluşumunu inhibe eder,
  • Diş çürümesini azaltır,
  • Dişlerin yeniden aşımasını geciktirir,
  • Bakterilerin dişlere yapışmasını önlemeye yardımcı olur.

What is Xylitol ?
KSİLİTOL İÇEREN BİTKİLER VE BESİNLER NELERDİR ?
Ksilitol küçük miktarlarda çeşitli bitkilerde, meyvelerde ve sebzelerde bulunur. Başlıca ksilitol kaynakları; ahududu, çilek, sarı erik, karnıbahar ve ıspanaktır. Doğada çok geniş alanlara dağılmıştır. Fakat küçük konsantrasyonlarda olduğu için ekonomik olmayan bir maddedir.
Fuzzy Brush - Çiğnenebilir dişfırçası
0 312 517 0100
E-mail gönderebilirsiniz
Fuzzy Brush Iraq Distributor
Fuzzy Brush Turkey
ÜRÜNLERİMİZ STOKLARIMIZ İLE SINIRLIDIR.  SİPARİŞ TALEBİNDE BULUNDUĞUNUZDA STOK DURUMU İLE İLGİLİ TARAFINIZA BİLGİ VERİLECEKTİR.
İNGİLTERE'DEN İTHAL EDİLMEKTE OLUP ,  DÖVİZ KURLARINDA Kİ DEĞİŞİMLERDEN DOLAYI FİYAT DEĞİŞTİRME HAKKIMIZI MUHAFAZA ETMEKTEYİZ.
İçeriğe dön